Zahradáři

Byla jsem součástí týmu Zahradáři , náš web byl zahradari.cz a z něj si zde můžete prohlédnout i mé práce:

o nás

Jsme kreativní ateliér, designéři, tvůrci zahrad po celé ČR.

Naší filosofií je tvorba estetických funkčních zahrad, které plodí, kvetou a léčí na těle i duši.

Ve funkčnosti vycházíme z permakulturních principů, v estetice z anglických zahrad i moderních kontinentálních směrů. Našimi vzory jsou velcí zahradní designéři současnosti jako Noel Kingsbury, Piet Oudolf i zahradní ikony časem prověřené jako například anglické ladies Gertrude Jekyll nebo Beth Chatto.

Ač se permakultura může zdát s anglickou estetickou neslučitelná, my věříme, že mohou vytvořit harmonický celek. Věříme, že zahrada je umělecké dílo, jehož část lze v ideálním případě posvačit.

Zahrady tvořené několika rododendrony, třemi tavolníky a obehnané hradbou tůjí považujeme za přežité a nevkusné. 

Tvoříme zahrady v českých poměrech neobvyklé počtem kvetoucích rostlin, velikostí trvalkových záhonů i pestrostí květem i plodem obalených keřů. 

Umíme zahrady romantické, babičkovské, užitkové, přírodní, divoké, rodinné. Nebojíme se založit kvetoucí louku, zelenou střechu, vysadit sad nebo navrhnout a osázet 100 metrový trvalkový záhon kvetoucí celý rok.

Naše práce nás baví. Těší nás spolupráce s našimi zákazníky, se kterými často zůstáváme v kontaktu po mnoho let. Vzrušuje nás, když nám pod rukama roste krása a užitek a když se naši klienti radují s námi.

http://www.facebook.com/zahradari.cz
https://www.instagram.com/zahradari.cz/

z e-mailů našich zákazníků …

Projekt a realizace, rodinná zahrada, Mělník u Sázavy

Milí zahradáři, sluníčko se pomalu klube na horizontu a moje překrásná zahrada už je plná včelek a motýlků. Rozkvetlé vlčí máky se předvádějí v celé své kráse, loučka plná kopretin je neodolatelná. Některé kytičky již odkvétají, aby je vystřídaly ty nově vykvétající, které jsou pro mě vždy překvapením svojí hojností a nádherou. Celá zahrada se stává pro mě důležitou součástí mého života tady nahoře na kopci. Učím se přes ni vnímat všechno, co vyrůstá ze Země, milovat a obdivovat a s láskou opečovávat. 

Jen ten pelyněk se chová trochu macho….hahaha

Moc Vám děkuji za Vaši přenádhernou kreaci….Ivana


Projekt a realizace, rodinná zahrada, Mělník u Sázavy

Milé zahradářky, ještě než skončí sezona všeho kvetoucího, tak vám chci poděkovat za tu krásu, kterou jste vykouzlily na naší malé zahrádce v Mělníku. Podzim ji vybarvil do nádherných barevných kombinací žluté, fialovomodré a my ji nestačíme obdivovat i teď v plném podzimu. -Ba naopak, podzim jí opravdu svědčí. Škoda, že nebyl čas se pokochat výsledky vaší práce…I když jste na to možná zvyklé. 

Přeji vám inspirativní zimu, nevím, co dělají zahradnící, ale určitě nezahálejí…Milé ženy, mějte se moc hezky a dík….Ivana a Bill


Projekt a realizace, rodinná zahrada, Kolín

Pěkný večer, Radko,

chci ještě jednou moc poděkovat Vám i všem Zahradářům a zahradníkům za úžasně odvedenou práci a skvělou komunikaci :-).

Ze zahrady jsem nadšená už teď (když ještě nikde nic moc nepučí ani nebují), nabije mě energií, když ji ráno vidím z okna, natož když do ní vlozím.

Jsem ráda, že jsem výběr keřů i trvalek nechala plně na Vás a nenutila se být originálně tvůrčí 🙂 trváním tu na vpíchnutí smrčku, tu borovičky, tu rhododendronu a kopretinky. Jen jsem si namotivována hned nadšeně nakoupila nějaká semena letniček, která vyseji do truhlíků a velkých květináčů na terasu + kolem javoru.

Prostě mi sem celá ta Vaše kompozice sedí jak, s prominutím, „prdel na hrnec“, fakt radost pohledět 🙂 .

Krom toho ze všech firem, se kterými jsme během budování a vybavování domu jednali (a že jich bylo :)) , byla spolupráce s Vámi jednoznačně nejpohodovější a nejfunkčnější.

Kateřina P.


Projekt a realizace, rodinná zahrada, Voděrady u Rychnova nad Kněžnou

Dobrý den,

milá paní Radko, posílám pár obrázků zahrady. Všechno roste rychle jako z vody a je to pro mě velká radost. Od rána do večera to na zahradě bzučí – spoustu včel, motýlů a ptáčků – nádhera! Dokonce brzy ráno vstávám (což je u mě věc nevídaná) a hned se jdu pokochat. Samozřejmě také roste plevel, ale zatím vyhrávám!

Trvalkové záhony se proměňují – od růžové přes modrofialovou až do bílé a bylinky už vše pokryly :-). Liliochvostec byl nádherný (už odkvetl, ale začínají kvést jiné květiny). 

Jen nám zhynula josta, jeden keřík rybízu (ale nyní jsem si všimla, že obráží jedna větvička) a dva keříčky za garáží. Dost jsme zalévali, potom pršelo, tak si myslím, že jsme je přemokřili :-(.

Takže posílám velké poděkování a pozdravujte od nás také všechny, kdož se na realizaci zahrady podíleli.

Na podzim se mnou počítejte, ozvu se kvůli jarním cibulkám.

Mějte krásné a pohodové léto.

Srdečně zdraví

Yveta P.